Historia pluskwy sięga czasów jeszcze zanim człowiek osiedlił się w jaskiniach. Pierwszym żywicielami pluskwy były nietoperze i to właśnie ich krwią się żywiły. Pluskwy preferują zacienione miejsca więc jaskinie w tamtym okresie były dla nich idealnym miejscem bytowania. Gdy człowiek zaadoptował jaskinie do celów mieszkalnych, pluskwy zdobyły nowego żywiciela. Od tamtej pory wraz z ludźmi przenoszone były do kolejnych osad ludzkich. Małe owłosienie u ludzi sprawił, że człowiek stał się żywicielem idealnym.
O pluskwie człowiek prawie zapomniał, gdy zostały wytępione prawie do zera głównie poprzez zastosowanie środka DDT. Środek ten został zakazany w 1972 roku ze względu na swoją bardzo wysoką toksyczność. Decyzję o zakazie stosowania wysoko toksycznych środków podtrzymano i rozbudowano w 2001 roku. W tym roku odbyła się Konwencja Sztokholmska, na której 98 państw zobowiązało się do przestrzegania jej.
Po zniknięciu pluskwy stały się symbolem biedy, a ich pojawienie się w domu tematem tabu. Czy słusznie? Otóż nie. Pluskwy dzięki swoim niewielkim rozmiarom niezauważone przenoszą się do nowych miejsc, a wystarczy tylko 1 samica pluskwy, aby po niedługim czasie pojawiło się gniazdo pełne małych wampirków. Sposób, w jaki obecnie żyjemy oraz przemieszczamy się, sprzyja rozprzestrzenianiu się ich. Aktualnie przez zagęszczenie aglomeracji częste przeprowadzki, częste międzynarodowe podróże oraz niepotrzebny wstyd przyznawania się do obecności pluskwy w naszym domu są głównymi przyczynami tak znaczącego wzrostu obecności tych insektów.
Pluskwy przemieszczają się niezauważone w bardzo łatwy sposób. Te małe ninja mogą ukryć się w bardzo wielu miejscach, z których nieświadomie zabierzemy je do domu.
WALIZKI i TORBY- pamiętaj, że nie tylko możesz przywieźć niechcianego gościa z podróży, w hostelach, motelach, a nawet z 5 gwiazdkowego hotelu, pamiętaj również możesz wywieźć pluskwy w inne miejsca, jeżeli nie zwalczysz pluskwy w domu
UBRANIA - w obecnych czasach bardzo modny jest recycling, jedną z jego postaci jest sprzedawanie lub oddawanie niezniszczonych ubrań innym. Jeżeli w domu, z którego pochodzą ubrania, są pluskwy, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że przeniosą się wraz z nimi. Jeżeli masz pluskwy, nie przekazuj nikomu swoich rzeczy, dopóki nie pozbędziecie się ich.
MY SAMI - pluskwy możemy przenieść na ubraniach, które założyliśmy. Na kurtkach, w bluzach, spodniach czy butach możemy przenieść insekta wszędzie: do biurka, pracy, do komunikacji miejskiej czy do znajomych lub rodziny.
MEBLE Z 2 RĘKI - pamiętaj aby zawsze przy zakupie jakiegokolwiek mebla od razu dokładnie go obejrzeć pod kątem widocznych oznak obecności pluskwy. Jak wyglądają jaja oraz odchody pluskwy możecie zobaczyć w naszej galerii.
Z doświadczenia naszych klientów wiemy, że nie warto wydawać pieniędzy na popularne i ogólnodostępne środki chemiczne. Pluskwy bardzo szybko uodparniają się na chemię zastosowaną w preparacie, dlatego warto zaufać profesjonalnej firmie DDD, takiej jak nasza, która ma duże zaplecze różnego rodzaju środków chemicznych.
Uwaga! Przeprowadzka bez pozbycia się problemu nie jest dobrym rozwiązaniem. Wraz z rzeczami osobistymi przeniesiemy pluskwę do nowego domu oraz sprawimy niemiłą niespodziankę nowym mieszkańcom. Jeżeli mieszkanie nie będzie zamieszkałe to pluskwa może się zahibernować nawet na 2 lata! Więcej na temat cyklu życia pluskwy w artykule Cykl życia pluskwy.
Skontaktuj się z nami. pogotowie@dddsecretservice.pl
Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave